Главная/ Новости/ “АрхеоKids: йәш археологтар курсы” дауам итә!

“АрхеоKids: йәш археологтар курсы” дауам итә!

Башҡортостандың Милли музейында алдан яҙылыу буйынса әленән-әле балалар өсөн “АрхеоKids: йәш археологтар курсы”, тип аталған сара үтә. Балалар археолог оҙатыуында үҙен ошо һөнәрҙә һынай-ер ҡатламын соҡоп ҡарай, ҡиммәтле ҡаҙылмалар эҙләй һәм ысын археологтарса уларҙы документаль теркәргә өйрәнә.

Был мауыҡтырғыс сараға эләгеү өсөн ата-әсәләргә 8 (927) 326 14 47 (Рида Русланова) телефоны буйынса шылтыратып яҙылыға ғына кәрәк. Шулай уҡ, үҙең менән фотоаппарат, сәләмәтлек хәүефһеҙлеге өсөн маска, бирсәткәләр алыу мотлаҡ һәм, әлбиттә, күтәренке кәйефегеҙҙе лә алырға онотмағыҙ.

Фотола 24 ғинуарҙа үткән сараның фотолары.

«АрхеоKids: курс юного археолога» продолжается!!!

В воскресенье, 24 января, в Национальном музее Республики Башкортостан прошло 3 мероприятия «АрхеоKids: курс юного археолога». Мальчишки и девчонки узнали как проводить раскопки, научились зарисовывать и правильно фотографировать найденные сокровища. Удивление, восторг от новых открытий, масса полезных знаний и желание самим находить и изучать – участники данного мероприятия выходят из музея именно с такими ощущениями. Тайны прошлого никого не оставят равнодушными, приходите и вы!