Главная/ Без рубрики/ Национальный музей приглашает на мастер-классы по изготовлению элементов национального костюма.

Башҡорт милли костюмын һәм уның өлөштәрен тегеү буйынса Башҡортостан Республикаһының Милли музейы һәм Республика халыҡ ижады үҙәге бергә ойошторған оҫталыҡ дәрестәре дауам итә. Уҙғарылыу датаһы һәм ваҡыты буйынса мәғлүмәткә иғтибар итегеҙ һәм ҡыҙыҡһыныусыларға, туғандарығыҙға, дуҫ-иштәрегеҙгә таратығыҙ!
10 февраль, 11.00 «Башҡорт ҡатын-ҡыҙҙары баш кейеме-кәләбәш» Гөлдәр Шәбиева;
24 февраль, 11.00 «Ирҙәр баш кейеме-кәпәс» Юлай Ғәлиуллин;
25 февраль, 11.00 «Дим буйы башҡорт ҡатын-ҡыҙҙары биҙәүесе-ҫаҡал» Әлфиә Әхтәриева үткәрә.
***
Продолжаются мастер-классы по изготовлению элементов башкирского национального костюма, организованные Республиканским центром народного творчества и Национальным музеем Республики Башкортостан:
10 февраля в 11.00 часов мастер-класс «Женсий головной убор — кәләбәш», проводит Гульдар Шабиева;
24 февраля в 11.00 часов мастер-класс «Мужская шапка — кәпәс», проводит Юлай Галиуллин;
25 февраля в 11.00 часов мастер-класс «Женское нагрудное украшение – ҫаҡал», проводит Альфия Ахтариева.